به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، موسسه شهید حسن باقری دو کتاب جدید را وارد بازار نشر اینترنتی کرد.

کتاب اول با عنوان «نخل‌ها تو را می‌خوانند» به قلم «زهرا حیدری» روایتی داستانی از زندگی شهید «اصغر لاوی» از فرماندهان یگان زرهی سپاه پاسداران است.

اصغر لاوی سال ۱۳۳۸ در خرمشهر متولد و سال ۱۳۶۵ در این شهر به شهادت رسید. او یکی از فرماندهان شجاع در یگان زرهی سپاه بود. اصغر لاوی با تکیه بر تجربیاتی که در عملیات‌های مهم و سرنوشت‌ساز طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان، مسلم بن عقیل، محرم، بدر، خیبر و والفجر ۸ کسب کرده بود، در عملیات کربلای ۵ به‌عنوان فرمانده تیپ زرهی ۲۸ صفر وارد عمل شد. در عملیات کربلای ۵ و در منطقه عمومی شلمچه پس از ۱۰ روز نبرد شدید همراه با ۱۴ تن از هم‌رزمانش به‌افتخار شهادت نائل آمد.

نخل‌ها تو را می‌خوانند در ۵۶۰ صفحه و توسط موسسه شهید حسن باقری منتشر و روانه بازار نشر شده است.
علاقه مندان می‌توانند جهت تهیه کتاب به سایت طاقچه www.taaghche.com مراجعه کنند.

کتاب دوم با عنوان کتاب «مثل بال‌های پروانه» به قلم «زهرا یزدان پناه»، روایتی داستانی از زندگی شهید شهید صادق سرابی نوبخت را بیان می‌کند.

صادق سرابی‌نوبخت در تاریخ ۹ آبان ۱۳۴۱ در جنوب تهران در محله جوادیه چشم به جهان گشود. به علت علاقه‌ی شدید به فعالیت‌های سیاسی و مذهبی پس از قبول شدن در سال دوم دبیرستان، تحصیلات را رها کرد و به عضویت سپاه‌پاسداران درآمد.

وی در حالی‌که جوانی کم سن بود، مسئول سپاه کرند و اسلام‌آباد غرب شد. صادق از جان و دل برای اهالی منطقه کار می‌کرد. بعد از مدتی مسئول اطلاعات سپاه کردستان شد؛ صادق در سن ۱۸ سالگی کاری بزرگ و حرکتی سریع را به سوی خداوند آغاز کرد و او که عاشق شهادت بود، بالاخره در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۵۹ در منطقه‌ی مریوان در سنّ ۱۸ سالگی به آرزوی خویش رسید.

مثل بال‌های پروانه در ۱۸۲ صفحه و توسط موسسه شهید حسن باقری منتشر و روانه بازار نشر شده است.

علاقه مندان می‌توانند جهت تهیه کتاب به سایت طاقچه www.taaghche.com مراجعه کنند.

مطالب مرتبط