یادمان شهید حسن باقری

دوران هشت سال دفاع مقدس در تاریخ انقلاب اسلامی ملت ایران عرصه ایست بی بدیل و برخوردار از مفاهیم ناب، رویدادهای برجسته و قهرمانان بی نظیر.

سالیان زیادی است ساخت یادمان و بناهای گوناگون به پاسداشت مفاهیم، شخصیت ها و رویدادهای این عرصه در دستور کار متولیان قرارگرفته است. تجربیات زیادی بدست آمده که بعضاً قابل نقد و تحلیل هستند و حتی در مورادی نتوانسته اند به اهداف از پیش تعیین شده دست یابند.

حسن باقری به عنوان الگوی جوان انقلابی در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس می درخشد تا جایی که از مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان معجزه انقلاب یاد کرده اند. موسسه شهید حسن باقری رسالت ذاتی خود را تبیین تفکر و اندیشه های شهید باقری می داند و لذا احیاء نقطه شهادت این شهید بزرگوار را محلی برای شناخت بیشتر جوانان وآیندگان با تفکر و سیره این شهید عزیز می داند. به همین جهت با بکارگیری نیروهای جوان و متخصص در حوزه راهیان نور و همکاری دیگر همرزمان و یاران شهید حسن باقری محل شهادت این شهید و چهار همسنگر شهیدش شناسایی گردید. در این طرح در نظر است ساز و کارهایی برای طراحی، اجرا و بهره برداری یادگاه شهید حسن باقری تدوین گردد تا با رعایت آنها یک یادمان منحصر به فرد جهت پاسداشت یکی از قهرمانان بی نظیر دفاع مقدس برای نسل حاضر و آیندگان طراحی شود. لذا با شفاف سازی فرآیندها و تعیین راهبردها، مسیری برای طراحی و ساخت یادمان شهیدحسن باقری فراهم می گردد تا اطمینان حاصل شود یادمانی در خور شأن این شهید والامقام ساخته می شود تا چشم انداز و اهداف مورد انتظار از یادمان تأمین گردد.

یادمان شهید حسن باقری مکانی است برای به یاد آوردن حماسه های دوران دفاع مقدس و الگو گرفتن از سیره زندگی شهید حسن باقری با ویژگی های منحصر به فرد و نقش بی نظیرش در دفاع مقدس که پاسخگوی حضور مشتاقان و دلدادگان دفاع مقدس در راهیان نور بوده و اقدامی موثر در کمک به برنامه ریزی های توسعه منطقه ای برای آینده باشد.

گسترش بستر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با الگوسازی جوان مومن انقلابی بر گرفته شده از سیره زندگی و تفکر و منش شهید حسن باقری برای جوانان و آیندگان اعم از داخلی و خارجی می باشد.

تصویر یادمان (قبل و بعد از تغییرات)

تصاویری از یادمان

راه‌های ارتباط با یادمان