زندگی‌نامهٔ شهید غلامرضا کیان‌پور

نویسنده: محمدعلی آقامیرزایی

خرید نسخهٔ دیجیتال
خرید نسخهٔ فیزیکی

توضیحات کتاب

شهید غلامرضا کیان‌پور در سال ۱۳۳۳ در خانواده‌ای متدین در کرج به دنیا آمد. پدر و مادرش به دلیل عشق و ارادت به حضرت ثامن‌الائمه (ع) نام این مولود را «غلامرضا» گذاشتند. او با وجود مشکلات و سختی‌های فراوان که در راه تأمین مخارج تحصیل بر سر راهش قرار داشت، در عرصه علم و دانش درخشید و توانست دیپلم خود را در دو رشته طبیعی و ریاضی کسب کند. با شدت یافتن جریان انقلاب، به صفوف مبارزان پیوست و در راهپیمایی‌ها، تظاهرات و پخش اعلامیه‌های حضرت امام(ره) همراه با مردم مسلمان، فعالانه شرکت کرد و در سقوط شهربانی کرج نقش اساسی و مهمی‌ را داشت.

غلامرضا با پایان یافتن دوره خدمت نظام وظیفه، در سال ۱۳۶۰ لباس خاکی پوشید و عازم جبهه‌های نبرد شد؛ سپس به عضویت رسمی سپاه کرج درآمد و چون روح بی‌قرارش تاب ماندن نداشت به جبهه‌های جنوب رفت و به دلیل استعداد و توانایی ویژه‌اش در واحد حفاظت اطلاعات لشکر دهم سیدالشهدا (ع) به فعالیت ادامه داد.

وی در عملیات‌های «والفجر مقدماتی» و «کربلای ۱» حضور چشمگیری داشت و در «والفجر ۲» به سختی مجروح شد. بعد از عملیات «بیت‌المقدس» همراه جمعی از نیروها عازم سوریه و لبنان شد و مدت چهار ماه در آنجا به مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی پرداخت.

منتشرشده در: 6 دی 1400دسته بندی ها: نشر و توزیع

مطالب مرتبط