روزنوشت های حسن باقری منتشر شد

مجموعه نخست یادداشت‌های روزانه حسن باقری به همت موسسه شهید حسن باقری و با تدوین احمد دهقان در 519 صفحه و به شمارگان سه هزار جلد به چاپ رسید
کتاب روزنوشت‌، «یاداشت‌های روزانه حسن باقری» در برگیرنده روزنوشت‌های حسن باقری موسس اطلاعات و عملیات در سپاه و از فرماندهان طراح و موثر جنگ، از شهریور 57 تا بهمن 61 است که با گویا سازی افراد نامبرده در این نوشته‌ها منبع دست اولی را برای تحقیق در اختیار محققان این عرصه قرار خواهد داد.
فتح ا... جعفری اعلام کرد:روزنوشت و دست نوشته ها در دو جلد منتشر می شود این کتاب جلد اول از این مجموعه است که کتاب دوم آن تا مدتی دیگر توسط موسسه شهید حسن باقری به چاپ خواهد رسید.
مدیر موسسه شهید حسن باقری ویژگی این کتاب را علاوه بر یاداشت‌های روزانه حسن باقری که حاوی نکات تازه و مستدلی از آن روزهاست پانوشت‌های آن ذکر کرد و گفت: در این کتاب برای نخستین بار گویا سازی افراد نامبرده در متن یادداشت‌ها بسیار مشروح و با عکس و در حاشیه کتاب انجام شده و تلاش بر این بوده تا خواننده و محققین با سهولت به اطلاعات جامع این افراد دست یابند.
وی این کتاب را حاصل چند سال کار بی وقفه گروه تحقیقاتی موسسه شهید حسن باقری و احمد دهقان خواند و گفت: چندین سال است که موسسه شهید حسن باقری مشغول کار روی نوشته های شهید حسن باقری ست و به جز این کتاب، تاکنون پنج جلد گزارش روزانه جنگ و یک جلد روایت زندگی به چاپ رسیده و آثار دیگر هم در حال آماده سازی برای چاپ هستند.
جعفری افزود: کتاب حاضر مربوط به روزنوشت‌های شهید حسن باقری است که کار تدوین آن از سال 83 آغاز و تا پایان سال 90 ادامه یافت و به لطف خداوند جلد اول به انجام رسید.
وی در خاتمه گفت: در این مجموعه که به همت نویسندگان و محققان موسسه شهید حسن باقری در حال تدوین و نگارش است فقدان دو اثر از حسن باقری از جمله سالنامه 59 از مجموعه آثار شهید باقری همچنان از دغدغه‌های ما بوده و هست
این کتاب با شمارگان 3000 جلد در نوبت نخست و با قیمت 16000 تومان توسط موسسه شهید حسن باقری منتشر شده است و علاقمندان به تهیه آن می ‌توانند با مراجعه به این موسسه و یا تماس با شماره های 13-88026511 نسبت به تهیه آن اقدام کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.

نظرات (1)

  • مرتضی

    کتاب را خواندم. جالب بود.