امیرموسوی قویدل

636505060054835773

 

امیر سید علی‌اکبر موسوی قویدل
خبر درگذشت امیر سید علی‌اکبر موسوی قویدل بر روی صفحه تلفن‌ام ظاهر شد و به یکباره تمام دوران جنگ و پس از آن، حتی آخرین جلسه پژوهشکده دفاع در نظرم آمد، که سرحال وبا انگیزه در آن جلسه حضور داشت. سرهنگ سید علی‌اکبر موسوی قویدل را در سن 45 سالگی در منطقه جنوب اولین بار در سال 59 در لشکر 21 حمزه و پس از آن در قرارگاه مقدم جنوب به همراه شهید علی صیاد‌شیرازی در گلف دیدم. افسر جوانی که لهجه آذری داشت و راجع به عملیات در منطقه غرب سوسنگرد صحبت می‌کرد. آن زمان عزم شهید علی صیاد‌شیرازی بر عملیات مشترک با سپاه بود و ستاداش این اراده را همراهی می‌کرد.
سرهنگ سید علی‌اکبر موسوی قویدل 45 ساله مسؤولیت رکن سوم نیروی زمینی ارتش در قرارگاه مقدم جنوب را به عهده داشت و به علت روحیه آرام و وزینی که داشت خیلی ..... بافرماندهان جوان سپاه رحیم صفوی، غلامعلی رشید، حسن باقری همراه شد، ولی با شهید دستورالعمل‌های عملیاتی قرارگاه کربلا در جنوب و بحث‌های عملیاتی با فرماندهان سپاه به سرعت با تمام فرماندهان سپاه آشنایی و جهت پیدا کرد و با تشکیل قرارگاه کربلا و عملیات‌ها مشترک تا پایان جنگ همیشه در ستاد حاضر بود و سال‌ها شاهده چهره حسینی این انسان فرهیخته ومتین بودیم.
با شناخت دقیقی که از نقاط آمادی، یگان‌ها، توانایی‌های موجود ارتش داشت دستورالعمل‌ها را با دقت تهیه و به تمام رده‌ها ابلاغ می‌کرد و یک نسخه آن را هم به سپاه ارائه می‌داد که هرکس تکلیف خود را با عملیات و نحوه کار مشترک بداند. پس از جنگ اندوخته ارزشمند خود را به مدت 10 سال در ... فرماندهان ستاد سپاه ارائه داد و پس از آن در پژوهشکده دفاعی به نام حفظ آثار آن‌ها را به صورت ستودنی آماده کرد تا همه بهره‌مند شوند. یادش گرامی
                                                                                                                                      فتح الله جعفری
                                                                                                                                    17دی ماه 1396

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد